Väripilkut (kuvareportaasi)

Väripilkut (kuvareportaasi)

Hyrylän lukion verkkolehti Hyve ilmestyy nyt ensimmäistä kertaa. Tarkoituksena oli antaa hieman näyttöä siitä, miltä koulumme sisätiloissa näyttää, kun siellä ei ole enää ketään. Kuvat on otettu koulun jälkeen, muutamaa päivää ennen joululomamme alkua.

Usein kritisoidaan sitä, että koulun sisustamisessa ei käytetä tarpeeksi mielikuvitusta ja koulut ovat usein väreiltään melko harmaita – kuin vankiloita näin karkeasti sanottuna. En väitä, ettenkö välillä kävellessäni koulun käytäviä mieti, kukakohan tämänkin on keksinyt, maalata nyt puoliksi harmaa seinä. On kuitenkin positiivista ja jopa mieltä piristävää, että koulussamme on muutamia tiloja, jotka ovat massasta erottuvia väripilkkuja.

Kuvareportaasi2

Koulumme ruokalassa saamme joka päivä maittavan ja ravitsevan lounaan.

Kuvareportaasi3

Koulumme ruokalassa saamme joka päivä maittavan ja ravitsevan lounaan.

Koulumme ruokalassa saamme joka päivä maittavan ja ravitsevan lounaan.

Kuvareportaasi

Hyrylän lukio valmistautui joulun tuloon tuomalla joulukuusen sisään ja koristelemalla sen!

Hyrylän lukio valmistautui joulun tuloon tuomalla joulukuusen sisään ja koristelemalla sen!

Stairway to heaven – no ainakin melkein.

Stairway to heaven – no ainakin melkein.

Tästä näemme kuinka upeaa taidetta koulussamme luodaan.

Tästä näemme kuinka upeaa taidetta koulussamme luodaan.

Kira Vehmaa